⛽ 95 - 570Ft/l     D - 553Ft/l   -   💱 EUR - 371,66Ft     USD - 338,52Ft     CHF - 379,55Ft   -   📈 BUX: 46331,46pont

Ukrajna kirúgta a biztosítékot: szerintük Európa tehet a háborúról?

Ukrajna védelmi minisztere, Olekszij Reznyikov azt nyilatkozta, hogy két nagy baklövés miatt van most ez a balhé. Reznyikov szerint az európaiak, főleg Angela Merkel volt német kancellár hibáztak, mert nem álltak ki eléggé Ukrajna mellett. Így az oroszok azt hitték, hogy simán megtámadhatják őket – írta az Ukrainska Pravda.

Olekszij Reznyikov egy francia újságnak adott interjúban azt mondta, hogy Merkelnek az volt a bűne, hogy nem engedte be Ukrajnát a NATO-ba. A miniszter szerint ha ez megtörtént volna, akkor az oroszok nem mertek volna nekik ugrani.

A nyugatiak mindig is féltek az oroszokat felbosszantani - mondta Reznyikov. A miniszter azt is elmondta, hogy Ukrajna és Grúzia 2008-ban majdnem bekerültek a szövetségbe. Az amerikaiak meg sok európai is támogatta őket. Csak Merkel volt ellene és másokat is rábeszélt - emlékezett vissza Reznyikov.

Aztán jött Grúzia megszállása, a Krím elcsatolása meg a csehországi és bulgáriai robbantások.

A második hiba az volt, hogy azt hitték, hogy ha harc lesz, akkor a kis szovjet hadsereg simán veszít egy nagyobbal szemben. Hát nem. Mi nem vagyunk szovjetek, szovjet hadsereggel - mondta Reznyikov Reznyikov. Viszont azt is mondta, hogy most már “elégedett” a németektől kapott segítséggel.

  • Találatok: 264