⛽ 95 - 570Ft/l D - 553Ft/l - 💱 EUR - 371,66Ft USD - 338,52Ft CHF - 379,55Ft - 📈 BUX: 46331,46pont
A magyarok oltottsága és immunitása, amit a koronavírus elleni oltásokkal szereztünk az elmúlt években, elavult, azaz gyengül. Most főleg a 60 év alattiaknak kéne erősíteni az immunitásukat, mert az ő védettségük a leggyengébb – mondta Oroszi Beatrix, a Semmelweis Egyetem epidemiológiai igazgatója.
Oroszi Beatrix szerint nem szabad lazítani, mert a világjárvány még nem ért véget, még ha nem is tudunk semmit a mostani magyar fertőzésekről. A szakember azt is mondta: nem biztos, hogy ha valaki átesett a fertőzésen, akkor már védett lenne. Az egy éven belül kapott oltás és plusz fertőzés együtt adott nagy védelmet a 18 éveseknek és az idősebbeknek, főleg a 60 év felettieknek.
Ha valaki egy éven belül lebetegedett covidban, akkor neki is kéne még egy oltás, mert csak a fertőzés nem elég, legfeljebb 3 hónapig tart – mondja Oroszi. Kérdés, hogy mivel fognak majd oltani. Oroszi Beatrix ugyanis azt mondta a lapnak: nem tudja, hogy milyen oltóanyagot rendelt vagy rendelhet Magyarország az őszi szezonra.
A járványügyi hatóság azt mondta: Az oltás még mindig kérhető. A koronavírus elleni oltások, meg az omikron variáns elleni Pfizer vakcina ott van az oltópontokon meg a háziorvosoknál is. Azt is mondták, hogy Magyarországon most csak elvétve van covid-fertőzés, nem terjed nagyon az új koronavírus.