A koronavírus járvány kitörése nagyon jól megmutatta, hogy Kína semmiben nem különbözik az észak-koreai kommunista rezsimtől. A különbség csak a marketingben és az önfényezésben lelhető fel, de most ez az egyébként jól felépített PR vár is összeomlani látszik... - Persze érdemes külön kezelni Hong Kong és Sencsen esetét.
Eltitkolt vírus
Miközben Kína próbálja magát a nagy megmentőnek mutatni a világ felé a koronavírus járvánnyal kapcsolatban azzal, hogy orvosi eszközöket, mint például lélegeztető gépeket, maszkokat és teszteket küldenek az országoknak - persze nem ingyen -, nem szabad megfeledkezni arról, hogy jó kommunista felfogással a náluk kitört járványt az utolsó utáni pillanatig eltitkolták, és mikor már köztudott volt, hogy náluk kitört a járvány, még bőszen engedtek Hupej tartományból Európa és Amerika felé repülőgépeket felszállni.
A kínai kommunista rezsim maga is később korrigálta a fertőzöttek és halottak számát illető adatokat azok után, hogy kiszivárogtak fotók a halottak hamvait tartalmazó urnákról, amiket különböző raktárakban őriztek, és megbecsülhetővé vált a számuk, de ezt azzal indokolták, hogy nem volt idejük a statisztikákkal foglalkozni. Természetesen az új számok sem sokkal megbízhatóbbak.
Miért óriási bűn, hogy Kína eltitkolta a vírus kitörésének valós dátumát és a halottak számát? A válasz egyszerű: azért, mert így a többi ország hamis adatok alapján kezdhette meg a védekezést, és nem volt tisztában azzal, hogy a Covid-19 vírus valójában milyen következményekkel jár. Gondoljunk bele: Ha nem hazugságokat terjesztett volna Kína, hanem megküldi a valós adatokat, vajon mennyi életet menthettünk volna meg? Ha Hupei tartományt ténylegesen lezárják a légiközlekedés tekintetében is! - De nem: Fontosabb volt a propaganda!
És tegyük hozzá, hogy a kínai rezsim rémhírterjesztés miatt letartóztatta azt az orvosát, aki január elején előállt azzal a világsajtónak, hogy a koronavírus már december közepén elkezdett terjedni Wuhanban. - Az orvos később maga is belehalt a Covid-19 vírusba, és a kommunista rezsim később még a halálát is felhasználta arra, hogy fényezze a nagylelkűségét és utólagosan hőssé nyilvánították.
Rossz orvosi eszközök
Közben Kína elkezdte az orvosi eszközök szállítását a Európa és Amerika részére, természetesen piaci alapon, és a korábbi áraknál lényegesen drágábban. - Vagyis, Kína a vírusból e téren már biztos hasznot húz. De ez a legkisebb probléma.
Kiderült ugyanis, hogy a maszkok jelentős része gyakorlatilag semmitől nem véd, amit küldenek. - Ha bárki rákeres a Google-n, hogy "Kína rossz maszk", csak úgy jönnek a találatok... Panaszkodnak a maszkok minőségére Finnországtól kezdve Olaszországon át ez Amerikai Egyesült Államokig, de természetesen magyar orvosok is jelezték a problémát. Csak Finnországnak 2 millió kórházi használatra alkalmatlan maszkot küldött Kína, de az FFP3 maszkokkal is minőségi problémák voltak, vagyis csak pont a vírustól nem védtek.
Súlyos problémák vannak a Kínából érkező gyorstesztekkel is. Ennek egyik legnagyobb hangadója Csehország. Azt nyilatkozták, hogy a Kínából érkezett gyorstesztek 80%-a hibás. De szintén panaszkodik a kínai tesztekre a többi ország is, köztük magyar orvosok is, akik elmondták, hogy elfogadhatatlan az, ha 100 már igazoltan pozitív beteg közül a tesztek 30% feletti arányban negatív eredményt adnak. - Sajnos ugyanilyen arányban betegeket is egészségesnek mutatnak. - Ezt követően mondhatja a WHO elnöke, hogy "Teszt... Teszt... Teszt...", de ilyen hibahatár esetén van értelme?
Gond van a Kínából érkező lélegeztetőgépekkel is. Amelyik egyáltalán alkalmas lélegeztetésre, az is alkalmatlan a koronavírussal fertőzött betegek lélegeztetésére, mivel számukra különleges lélegeztetésre van szükség. Sokszor hivatkoznak azzal, hogy CE jelöléssel érkező gépekről van szó, ami megfelel az európai szabványnak, de tudjuk: Kínában egy jelölés hamisításából nem csinálnak nagy problémát, és a hivatalos szervek is egy kis kenőpénzért cserében elnézőbbek...
Elvárt köszönet a felelősségvállalás helyett
Nem elég ugyanakkor, hogy mint látható Kína kiszabadította a világjárványt, az országoknak küldött termékekért diplomáciai köszönetet is elvárnak. Ezt a köszönetet ugyanúgy elvárták az USA-tól, mint Finnországtól vagy épp Magyarországtól.
Európai és amerikai kutatók is kijelentették, hogy nem mesterséges vírusról vagy vegyifegyverről van szó, tehát ezzel nem támadják Kínát. Ugyanakkor sokat elmond, hogy Kína, jó kommunista hatalomhoz illően sem a WHO-t, sem az USA egészségügyi és járványügyi szakembereit nem engedi Wuhan közelébe, miközben egyre több bizonyíték van arra, hogy nem megfelelő biztonsági rendszer mellett kísérleteztek a wuhani kutatóközpontban pont a koronavírussal.
A bajért tehát egyértelműen felelőssé tehető Kína, tehát miért is jár köszönet?
De lehet, hogy az USA-nak például a gyilkos darazsakat kell megköszönnie Kínának, amit szintén exportáltak. - E darazsak jelenleg gyilkolják az USA több államában is a háziméheket, de ez szinte már teljesen mellékes.
A nagy bejelentés...
A kínai kommunista rezsim ugyan nagy bejelentést tett, hogy ezentúl minden export árut a vámon különösen átnéznek minőségileg, mert ez a sok rossz minőségű árú rosszat tesz Kína presztízsének. - Persze megint csak a propaganda... És közben változott valami? Semmi: Ugyanúgy panaszkodnak az országok a rossz minőség miatt, de mindenkinek meg van kötve a keze: Kína az utóbbi években a legtöbb iparágban olyan mélyre nyomta az árakat, hogy jelenleg alig találni máshonnan lehetőséget orvosi maszkok beszerzésére, tehát sok választás nincs. - De ez innentől egy másik kérdés...